Ознака: изземање

Судијката Димовска побара да биде изземена од Судскиот совет во „Титаник“

Судијката Даниела Димовска поради приватни причини денеска побара да биде изземена од Судскиот совет во предметот „Титаник“. Претходно, таа побара изземање и од предметот...

Јовановски и Ременски бараат изземање на обвинителката Русковска од „Меѓународен сојуз“

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, и поранешната потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, на денешното рочиште побараа изземање на обвинителката Вилма Русковска од...

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово бара да бидат...

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово, на денешниот состанок во Општината, во врска со преземање на активности и мерки од ширење на...

И Јовановски побара изземање на Русковска, одложено судењето за „Меѓународен сојуз“

Судењето за „Меѓународен сојуз“ денеска беше одложено откако на барањето на Фросина Ременски за изземање на обвинителката Вилма Русковска се приклучи и Бојан Јовановски. И...

Џолев: Судијата Туфегџиќ нема да суди на организаторите на 27 април

Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, соопшти дека судијата Владимир Туфегџиќ нема да им суди на организаторите на 27 април бидејќи наговата ќерка дала...

Судот ги отфрли барањата за изземање на Стефанова од „Траекторија“

Судијата Горан Бошевски во предметот „Траекторија“, по паузата, ги отфрли барањата за изземање на Катица Јанева и на Лиле Стефанова. Во образложението наведе дека...

Адвокатите бараат обвинителката Стефанова да биде изземена од „Траекторија“

Адвокатката Татјана Поповски Булоски побара прекин на судењето за предметот „Траекторија“ на СЈО, поради постапката за разрешување на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Се...

Адвокатите во „ТНТ“ бараат изземање на Катица Јанева

Адвокатите во предметот „ТНТ“ на СЈО, до Собранието и до Советот на јавни обвинители како и до судот доставиле барање за да биде изземена...

Јанева го одби барањето за изземање на Фетаи и Бубевски

Шефицата на СЈО во оставка, Катица Јанева, не ги иззема обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од застапување во предметот „Титаник 3”. Тие и...

За изземање на Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“ ќе одлучува...

Судијката Марија Клетничка даде нова пауза до 14 часот, во која, шефицата на СЈО, во оставка, Катица Јанева треба да одлучи дали ќе ги...