Ознака: Игор Ангеловски

Пандев и Ангеловски добија благодарници на приемот во АМС

Капитенот на фудбалската репрезентација Горан Пандев и Игор Ангеловски кој ја предводеше националната селекција на изминатото Европско првенство во фудбал, беа на прием кај...

Поради тебе, шефе, бевме како браќа во репрезентацијата

Горан Пандев до Игор Ангеловски Горан Пандев ја заврши репрезентативната кариера по историскиот настап на Европското првенство на Македонија, каде што најверојатно завршува и работата...

Играта од второто полувреме е рецепт за дуелот со Холандија

Играта во второто полувреме против Украина во кое Македонија беше офанзивна, го притискаше противникот и создаваше шанси, треба да биде рецепт за последниот дуел...

Ангеловски: Наша цел е пласман во втората фаза

Македонија е подготвена за најважниот натпревар на Европското првенство, во кој ќе игра против Украина (од 15 часот). Ова е дуел на селекции кои...

Ангеловски: Нема простор за разочарување, имаме уште два меча

ФУДБАЛ Македонија загуби од Австрија со 1-3, во меч во кој Горан Пандев стана вториот највозрасен фудбалер што постигнал гол во историјата на европските првенства....

Вие сте моите херои и оваа бајка ќе ја паметам до...

Селекторот Ангеловски во пресрет на мечот со Австрија Селекторот Игор Ангеловски на Инстаграм сподели статус посветен на своите фудбалери, но и на македонскиот народ, во...

Селекторот Ангеловски емотивен: Вие сте моите херои!

Пред денешното деби на Македонија на Европското првенство, на натпреварот во Букурешт против Австрија, селекторот Игор Ангеловски на Инстаграм сподели статус посветен на своите...

Словенија ќе биде добар тест за она што нѐ очекува...

Фудбалската репрезентација на Македонија, како дел од подготовките за настап на Европското првенство, утре ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари. Во Скопје...

Радувај се Македонијо и слави ги овие херои

Радувај се Македонијо и слави ги овие херои, кажа селекторот Игор Ангеловски по победата над Германија од 2-1, давајќи им ја на неговите фудбалери...

Прво квалификации за СП, потоа ќе размислуваме за ривалите на ЕП

Нема слободни термини за некакви подолги подготовки пред ЕП. Она што ќе следува се собирот и подготовките за квалификациските мечеви за СП кон крајот...