Ознака: Ивана

Концерт со Ивана Здравкова и Бисера Чадловска

„Концерт за сопран и оркестар“ со Ивана Здравкова, сопранистка, и Бисера Чадловска, диригентка, е закажан за денеска, во 20 часот, во камерната сала на...

Чувството е прекрасно, го остварувам она што го планирав кога почнав...

Пројковска на претстојното Европско првенство во фудбал за жени во Англија ќе биде во улога на четврти судија, а во кариерата ја делела правдата...

Наградата „Денес“ за вешто развиената продукција на Ивана Мирчевска

Уметницата Ивана Мирчевска е добитничка на наградата „Денес“ за млад визуелен уметник до 35 години, која ја доделува организацијата „Факултет за работи што не...

Ивана Пројковска во улога на четврта судијка

Убава вест, пресреќна сум што ќе бидам дел од шампионатот, во друштво со најдобрите женски судии од Европа, изјави Пројковска ФУДБАЛ - НА ЕП ЗА...

Семинарот за ВАР е одлично искуство

Во ВАР-собата сѐ е поразлично од она што го замислував и како изгледа кога сме пред телевизор, кога се гледа натпревар, вели Ивана Пројковска ИВАНА...

Ивана Здравкова во австриската поставка на оперетата „Ноќ во Венеција“

Станува збор за оперетата „Ноќ во Венеција“ од Ј. Штраус, а јас ја имам честа да ја изведам главната женска улога Анина. Веќе имавме...

Промоција на стихозбирка од Ивана Јовановска

Промоција на стихозбирката „На ракавот на градот“ од Ивана Јовановска, издание на „ПНВ публикации“, ќе се одржи вечерва, со почеток во 20 часот, на...