Ознака: заладување

Заладување во Македонија, утре максимални температури до 30 степени

Времето утре во утринските часови ќе биде променливо облачно, во западните делови со локален дожд. Преку денот насекаде сончево со мала до умерена облачност,...

Од недела заладување со врнежи од дожд и снег

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот. Како што информираат од Управата за...

Попладне заладување и дожд, на планините се очекува снег

Наутро понекаде ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде претежно облачно, на истокот со сончеви периоди. Претежно од пладневните часови...

Од вторник заладување со дожд и снег на планините

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен, во западните западен, а во источните...

Од утре заладување и снег

Под влијание на влажен бран, утре ќе има врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд, а на планините од снег, соопшти...

Од утре дожд и заладување

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок,...

Од утре заладување и снег

Под влијание на многу студена воздушна маса од север од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време, со...

Од утре заладување, утринските температури околу нулата

Од утре температурите во Македонија ќе опаднат за 10 до 15 степени целзиусови, а од среда наутро утринските може да паднат и околу нулата,...

УХМР: Од утре зладување на времето, дневните температури ќе се намалат...

Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи . (УХМР) - Утре во првата половина од денот...