Ознака: завршни зборови

Пресудата за грабнувањето на Самоил Костадиновски закажана за 4 април

Пресудата за грабнувањето на Самоил Костадиновски ќе биде објавена на 4 април откако денеска во Основниот кривичен суд Скопје се одржаа завршни зборови. Обвинителот Дарко...

Ласкарци: Несфатливо е што директниот предизвикувач на сообраќајката е шестообвинет, истакна...

Со завршни зборови на адвокатот Сашо Дуковски, бранител на четвртообвинетиот во случајот „Ласкарци“, во Основен кривичен суд Скопје денеска продолжи судењето за сообраќајната несреќа...

Одбраната на обвинетите за Ласкарци побара ослободителна пресуда

Одбраната на второобвинетиот Ремзи Мифтари и третообвинетиот Игор Ѓорѓиевски во случајот „Ласкарци“ денеска во Основен кривичен суд Скопје во завршните зборови побараа ослободителна пресуда...

Завршни зборови во судскиот процес за пожарот во модуларната болница во...

Во Основниот суд во Тетово денес се одржаа завршните зборови на Обвинителството и одбраната на обвинетите кои се товарат за неколку кривична дела поврзани...

Завршни зборови за случајот „Софтвери“, судењето продолжува на 12 јуни

Судското рочиште за случајот „Софтвери“ продолжи денеска во Основниот кривичен суд – Скопје, со завршни зборови на обвинетите Ивица Димитровски и Игор Христовски. Адвокатката Сузана...

Повторно одложени завршните зборови во судскиот процес за пожарот во модуларната...

По втор пат се одложи рочиште за завршни зборови во судскиот процес за неколку кривични дела поврзани со пожарот во модуларната болница во Тетово...

Судот не дозволи одново да се предлагаат докази за „27 април“

Предметот продолжува со завршните зборови Откако Вилма Рускоска го измени обвинението за „Организатори на 27 април“, адвокатите на обвинетите побараа одлагање на рочиштето за да...

Сѐ било испланирано, освен датумот

Завршни зборови на обвинителката Вилма Рускоска за „27 април“ Обвинителката Вилма Рускоска во завршните зборови кажа дека Обвинителството успеало да докаже, дека обвинетите во предметот...

Судењето за „27 април“ продолжува со завршни зборови на обвинетите

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Вчера завршни зборови дадоа дел од обвинетите. Судскиот процес започна...

Завршни зборови на одбраната на судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Случајот се наоѓа во завршна фаза и треба...