Ознака: завршни зборови

Фетаи побара осудителни пресуди за обвинетите во „Титаник 2“

Осудителни пресуди за сите обвинети во предметот на СЈО „Титаник 2“ за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, побара денеска во завршните...

Завршни зборови во „Труст“ – Сеад Кочан не чувствува вина

Првообвинетиот во предметот „Труст“ Сеад Кочан денеска во завршните зборови рече дека, покрај сувото гори и суровото, посочувајќи дека не се чувствува виновен. -...