Ознака: Ерлинг Холанд

Нов рекорд на Холанд

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Холанд, го израмни рекордот за најмногу голови во сезоната со 38 натпревари во англиската фудбалска Премиер-лига, откако...

Холанд речиси на секој меч поставува рекорди

ФУДБАЛ Тоа е неверојатно оружје за нас, голема закана. Јас сум многу задоволен, рече тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, за „Би-би-си“ Ерлинг Холанд го собори...

Заврши регрупирањето пред осминафиналето на ЛШ

Само Челси и Манчестер сити немаат нови играчи во однос на групната фаза, во игра се враќаат повредените Кјелини, Асенсио и Лорис, пет тима...

Прв меч и хет-трик на Холанд само за 20 минути!

Младиот, 19-годишен Норвежанец Ерлинг Холанд на дебито за Борусија Дортмунд даде три гола на мечот на гости против Аугсбург (5-3) само за 20 минути....