Ознака: дуковски

Осмо издание на „Киненова“ Лех Мајевски, Дебора ван Дам и Дејан...

На осмото издание на МФФ „Киненова“ за најдобрите филмови ќе одлучува меѓународно жири во состав Лех Мајевски, поет, сликар, писател, режисер и визуелен уметник...

Почина Живко Дуковски

ИН МЕМОРИАМ Македонскиот спорт загуби уште една голема легенда. Во 84-та година животната сцена ја напушти Живко Дуковски, големиот боксерски шампион, тренер и функционер. Тој...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15...