Ознака: Драги Рашковски

Укинат куќниот притвор на Рашковски и Вељаноски по прифатените гаранции

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, од вчера се брани од слобода, а заедно со него и Драги Рашковски, поранешниот генерален секретар на Владата....

Рашковски реагира за мекиците што ги делеше младината на ВМРО-ДПМНЕ

Екс-генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски реагираше на акцијата на УМС ВМРО -ДПМНЕ кои денеска делеа мекици на минувачи, со цел, како што рекоа...

Рашковски тврди дека го местат и побара Наќе Чулев да сведочи...

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, тврди дека обвинителката Ивана Трајчева на компјутерски програм си куцала пораки кои ги прикажала како негова комуникација. -...

Првото рочиште за „Софтвери“ против Рашковски одложено поради отсуство на обвинета

Отстуството на обвинетата Маја Силјановска го одложи почетокот на судењето за случајот „Софтвери" против поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски и шест други...

Почнува судењето против Рашковски за случајот „Софтвери”

Почнува судењето против поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, кој заедно со уште шест лица е осомниченн за нелегалната набавка на софтвер. Тендерот...

На Рашковски ќе му се суди за набавките на софтерот и...

Кривичен го одобри обвинението Кривичниот суд во целост го одобри обвинението поднесено против Драги Рашковски и уште шест лица, поврзано со нелегална набавка на софтвер...

Антикорупциска утврдува одговорност на Рашковски за примање автомобил како награда

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ќе поведе иницијатива до Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција за утврдување одговорност за поранешниот секретар...

Поднесено обвинение против Рашковски и шест други лица

По неколкумесечна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал денеска поднесе обвинение против поранешниот генерален секретар на...

Русковска барала вештачење на телефонот со кој бил фотографиран Рашковски

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, стапила во контакт со сопственикот на порталот каде што беше објавена фотографијата од Драги...

МВР: На Рашковски му е дозволено да излегува од куќен притвор...

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, смее да се оддалечува од домот каде издржува куќен притвор, тврдат од МВР, откако тој вчера беше...