Ознака: донации

Собрани парите за лекување на Срна

Хумани граѓани ги собраа парите потребни за лекување на тригодишната Срна, за помалку од 24 часа откако родителите на девојчето, Трајче и Васка Панови,...

Да помогнеме Срна да си дојде дома здрава и палава!

Срна има 3 години. Во октомври 2023 развива сепса како последица на уринарна инфекција што преоѓа во тешка форма на пиелонефрит и остава трајни...

Не купувајте ни подароци за 8 Март, донирајте за Лео и...

Од оваа година, па натаму да имаме традиција средствата кои во претходните години ги собиравте за подароци, да бидат дадени во добротворни цели. Искрено...

Да му помогнеме на Бојан Крстески од Струга!

Бојан Крстески (23) од Струга, поради сериозно заболување на црниот дроб во краен стадиум, беше хоспитализиран и му беше извршена интервенција во Фондација на...

Ново училиште во Турција ќе го носи името Maкедонија, а училниците...

Ќе се гради со македонските донации по земјотресот Вкупно 63.380.807 денари во Македонија беа собрани за помош на Турција по земјотресот, објави Црвениот крст. Oд собраните...

Почина Кико, момчето за кого се собираа средства за лекување во...

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ за МИА потврдиla дека денеска починал нивниот пациент Кристијан Коцев, за кого се собираа финансиски средства за лекување во Турција. Коцев...

Шпаркасе Банка со можност за индивидуални донации за „СОС Детско село“...

Во рамките на долгогодишната соработка помеѓу Шпаркасе Банка и СОС Детско село, а со цел подобрување на квалитетот на животот на децата без родителска...

Тетовци на собирни пунктови оставаат донации за Турција и Сирија

На плоштадот во Тетово и во спортската сала во гимнизијата денеска почнаа да функционираат собирните пукнтови каде граѓаните ќе можат да остават помош, што...

На скопскиот плоштад собрани донации за да исполнат шлепер, веќе се...

На пунктот на плоштадот „Македонија“ во Скопје досега е собрана хуманитарна помош за да исполни еден шлепер, а накај Турција во изминатите два дена...

Телефонски броеви и сметки за донација за настраданите од земјотресот во...

Црвениот крст на Македонија информира за сметки и телефонски броеви на кои сите заинтересирани правни субјекти и граѓани може да донираат парична помош за...