Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24876)

Пронајдоци на жени што биле пред своето време

Алатките како што се шприцови, бришачи за шофершајбна, филтер за кафе, пелени за еднократна употреба, чамец за спасување, машина за миење садови, но и...

Нега и убавина – Упорност, бршлен и масажа против целулит

За да го победите целулитот, нападнете го од сите страни, но никако со агресивни препарати и третмани. Најдобри и трајни резултати дава комбинацијата на...

Илјадници заинтересирани за вселенски туризам што почнува летово

Компанијата на Ричард Бренсон планира ова лето да ја отвори својата вселенска туристичка понуда, а како што се приближува времето за започнување на оваа...

Женско рели по повод 8 Март

По повод Меѓународниот ден на жената, 8 Март, Автомобилистичката федерација на Македонија (АФМ) и клубовите членови, денеска ќе го организираат популарното „Женско рели 2020“. Како...

Елен Помпео меѓу најплатените актерки во светот

Актерката Елен Помпео по две децении во забавната индустрија и улогите во филмот „Фати ме ако можеш“ (Catch Me If You Can), серијата „Вовед...

Објавена збирка раскази од конкурсот „Бибер“

Кратките раскази избрани на третиот конкурс под наслов „Бибер“, деновиве беа објавени во збирка. На конкурсот, кој беше распишан лани во јануари, пристигнаа 464...

„Три“ ја издаде и „Небеска Тимјановна“

Познатиот роман „Небеска Тимјановна“ на македонскиот поет и раскажувач Петре М. Андреевски деновиве го објави и издавачкиот центар „Три“. Романот се занимава со човечката...

„На работ“ – успешно „лутање“ низ сопствен јазик

Во галеријата „Акантус“ се изложени дела на младите уметници: Ана Трајковска, Илија Прокопиев, Доротеј Нешовски и Ива Станковска  „На работ“ е насловот на изложбата на...

Панорама

Белград - Кај 43-годишен маж од Суботица е регистриран првиот случај на коронавирус во Србија. Пациентот е во изолација, откако се вратил од Унгарија...

Разединетост на македонската заедница во Србија

Иако има три политички партии во Србија со предзнак македонски, ниту една досега нема искажано друга суштинската цел, освен како да дојдe до буџетот...