Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24839)

Запишувањето ja чисти потсвеста

Како да се справиме со стресовите, обврските и предизвиците што ги носи модерното време во кое живееме? Овој одговор го бараме речиси секој ден....

Медицински совети – Гените не се пресудни за вашата тежина

Според најновите истражувања, генетиката не е пресудна кога е во прашање веројатноста да станете дебели. Со години генетските истражувања им сугерираа на луѓето дека...

Листа на апликации опасни за вашиот телефон

Андроид-телефоните се бесконечен рудник за опасни апликации, а интернет-страницата „Битдефендер“ состави список од 17 апликации што може да му наштетат на вашиот мобилен телефон. Овие...

Кина ќе ја дочека годината на стаорецот

Годината на стаорецот започнува за најнаселената земја во светот и луѓето што се родени под знакот, првото од 12-те животни во кинескиот зодијак, оваа...

Најстариот внук на кралицата во реклама за млеко

Најстариот од осумте внуци на кралицата, Питер Филипс (42), се појавува во кинеска реклама за млеко. Тој во рекламниот спот позира со чаша млеко,...

Орландо Блум ќе го нахсинхронизира принцот Хари во анимирана серија

Орландо Блум доби улога во новата пародија со наслов „Принцот“, која ќе се фокусира на шестгодишниот принц Џорџ - внукот на Хари и најстарото...

Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро ќе соработуваат во новиот...

Холивудските актери Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро, по 23 години повторно ќе снимаат заедно. Станува збор за новиот филм на режисерот Мартин...

За легендарниот Дел Бој, на телевизија има само пцуење и голотија

Сер Дејвид Џејсон, кого сите го познаваме како Дел Бој од популарната британска серија „Сплетки“, наскоро ќе го прослави својот 80-ти роденден. Кралот на...

Филмот „1917“ – воена поезија на платно

Најновото филмско остварување на режисерот Сем Мендез, кого публиката го знае по филмот „Американска убавина“, како и филмовите за тајниот агент 007, „Скајфол“ и...

„Манаки – приказна во слики“ на Јанкулоски во Софија

Во киното „Одеон“ во Софија е прикажан филмот „Манаки - приказна во слики“ од Роберт Јанкулоски. По успешното претставување на Јанкулоски во бугарската престолнина...