Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24784)

Откажано снимањето на римејкот на серијата „Беверли Хилс“

Повторното снимање на популарната серија од 1990-тите години „Беверли Хилс 90201“ целосно разочара, пренесуваат странските медиуми. Поточно, рејтингот на серијата не е задоволителен, и покрај...

Aлиша Кис ќе биде домаќинка на наградите „греми“ в година

Алиша Кис ќе биде домаќинка на церемонијата на доделување на наградите „греми“ во 2020 година, по нејзиното моќно искуство како домаќинка на шоуто оваа...

Последната акција на „Лошите момци“

Лошите момци Мики Ловри (Вил Смит) и Маркус Барнет (Мартин Лоренс) се вратија на големото платно уште еднаш, за последен пат, на нивниот посебен...

Седум филма против депресивно расположение

И филмовите понекогаш може да дејствуваат како терапија. Скорашно раскинување, невозвратена љубов, лош ден на работа, сезонска депресија…Има мигови кога немате волја да се...

Вие сте неверојатна публика, никогаш не откажувајте се од своите соништа!

Романтичниот канадски музичар Брајан Адамс ги одушеви скопјани Вистинска еуфорија предизвика изведбата на неговите најголеми хитови. „Have you ever really loved a woman“, „Everyting I...

Во Музејот на градот Скопје – фотографии на Франтишек Топич

Земаљскиот музеј од Сараево ни гостува со патувачка изложба за Босна и Херцеговина од крајот на 19 и почетокот на 20 век Посетителите на Музејот...

„Приказни за краткоста“ нова книга од Габриела Стојаноска-Станоеска

„Приказни за краткоста - раска(з)(ж)и за своја душа“ е третата книга на Габриела Стојаноска-Станоеска од Прилеп. - Оваа книга ја покажува вештината со која авторката...

Концерт на Маурицио Мастрини во „Даутпашин амам“

Италијанскиот пијанист и композитор Маурицио Мастрини ќе настапи вечерва, со почеток во 20 часот, во „Даутпашиниот амам“, во рамките на фестивалот „Модоарс 2019“. Мастрини...

МНТ со „Животот е прекрасен“ ќе се одигра и во Белград

Македонскиот народен театар (МНТ) со претставата „Животот е прекрасен“ од Николај Ердман, а во режија на Александар Морфов, на 8 декември 2019 година ќе...

Србија неовластено трошела од доларите на СФРЈ

Во рамките на процесот на сукцесија од поранешната СФРЈ, хрватската држава од Србија побарува 148,5 милиони долари што илегално биле потрошени од српската страна....