Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24546)

Злато за Ивановски, бронза за Стојоски

АТЛЕТИКА - ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА МАЛИ ЗЕМЈИ НА МАЛТА Задоволен сум од настапот на Дарио и на Јован, секако дека покажуваат стабилна и напредувачка форма....

Македонија со три победи го заокружи настапот во својата група

ОДБОЈКА - ЕВРОПСКА СРЕБРЕНА ЛИГА Македонската машка одбојкарска репрезентација со убедлива победа со 3-0 над БиХ на гости го заврши својот настап во групата Б...

МОК и македонскиот спорт ќе бидат уште повеќе поддржани од ИОК

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ ОЛИМПИСКИ КОМИТЕТ, ТОМАС БАХ, ВО МАКЕДОНИЈА Скопје беше домаќин на претседателот на ИОК, Томас Бах, и на 51-то Генерално собрание на Европските...

Нови измени на правилата во фудбалот?

СОСТАНОК НА ИФАБ Според најавите, петте измени за секој тим на еден меч може да станат трајно правило, а ќе се разговара и за замени...

Еквадор ќе игра на СП откако ФИФА ја одби жалбата на...

ФУДБАЛ Претседателот на ФА на Еквадор рече дека одлуката на ФИФА значи дека „спортската правда е задоволена“, а претседателот на Фудбалската федерација на Чиле рече...

Кумановски графичари изложуваат во Неготино

Во Музејот на градот Неготино е отворена изложба на графики на која се поставени 13 дела од кумановските графичари: Зоран Јакимовски, Мирослава Цветковиќ, Стефан...

Калининград ќе ги види делата на македонскиот уметник Игор Јосифов

Јосифов веќе десетина години својата кариера ја гради низ светот, претежно во САД. Зад себе има многубројни изложби и мултимедијални перформанси, кои го сместуваат...

Епидемија на грип во три града во Бугарија

Во Софија од вчера е прогласена епидемија на грип. Сите училишта во градот ќе бидат затворени до следниот понеделник, односно забраната за настава ќе...

Ципрас: Ја враќаме водечката позиција на Балканот

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, во колумна за грчкото издание на „Еконoмист - светот во 2019“, пишува за предизвиците и плановите на Грција за оваа...

Косовската полиција уништи пакетчиња за српските деца!

Косовската полиција во јужниот дел на Косовска Митровица запленила 140 верски пакетчиња, кои се донација по повод верскиот празник Свети Сава, наменети за децата...