Ознака: детали

Како можеме да ја подобриме нашата меморија?

РАБОТЕН ВЕК Секоја недела, Кетлин Дејвис, водителка на поткастот „Новиот начин на работење“, одговара на најбитните прашања поврзани со работното место. Едно од нив е...

Детали во филмовите што ги пропуштиле и најверните гледачи

Повторно пуштете ги филмовите што ги сакате! Може да го забележите Том Круз во вестерн, да видите лажна Натали Портман или да забележите прстен...

Детали што прават домот да изгледа невкусно

Многу луѓе вложуваат време и пари во уредувањето на својот дом, но ако направат неколку грешки при уредувањето, домот може да изгледа евтино и...

Детали што прават вашиот дом да изгледа евтино

Домување За сите нас, секако, е важно да оставиме добар впечаток кај гостите што доаѓаат да го посетат нашиот дом, но некои детали во него...

Трејлерот за „Вондер вомен 1984“ открива интересни детали

Компанијата „Ди-си комикс“ го претстави и вториот официјален трејлер за „Вондер вомeн 1984“, откривајќи повеќе детали од филмот чија премиера требаше да биде во...

„Меркел го излудува Трамп бидејќи е интелигентна“, открива внуката на претседателот...

Во познатата книга „Премногу и никогаш доволно – како моите роднини го создадоа најопасниот човек на светот“, внуката на американскиот претседател Доналд Трамп, Мери...

Иран ќе открие нови информации за нападот врз американската база

Иран наскоро ќе открие нови информации за ракетниот напад што го започна врз американската база во Ирак минатиот месец, изјави Амирал Хаџизаде, началник на...

Внимавањето на деталите е најбитно за менаџерот

Клоп објаснува зашто го нема на социјалните медиуми, зашто не носи костум и за други работи (не)фудбалски работи Во специјалното интервју за „Скај спорт“, насловено...