Ознака: денеска

Вардар и Еурофарм Пелистер во борба за трофејот

Вардар во полуфиналето го совлада Алкалоид со 31-22, додека Еурофарм Пелистер беше подобар од Пролет со 28-21 РАКОМЕТ – ДЕНЕСКА ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА Вардар...

Македонија тргнува по шестиот пласман на СП

Сите сонуваме да бидеме дел од тој голем ракометен собир, вели македонската голманка Јована Мицевска РАКОМЕТ - ДЕНЕСКА ПРВ БАРАЖ-ДУЕЛ СО УКРАИНА ЗА ГОДИНАШНИОТ МУНДИЈАЛ Македонската...

Емери: Сакам денеска да бидам подобар од вчера, а утре подобар...

Што и да ви е професија, а мене ми е фудбалот, мора да ја сакате. Преокупиран сум на тренинг или дома, ги гледам нашите...

Може ли Данска прва да стигне до три светски титули по...

Шведска, Романија, Франција и Данска по двапати во низа ја освојуваа светска титула и на претстојниот планетарен шампионат Данска има шанса да стане првата...

Словенците ја бранат титулата, ФИБА типува на Србија

ЕП ќе се игра во пет града, Берлин и Келн (Германија), Милано (Италија), Прага (Чешка) и Тбилиси (Грузија), во конкуренција на 24 селекции, поделени...

Денеска во историјата

3 ноември 2020: Поранешниот потпретседател Џо Бајден и кандидатката Камала Харис победија на претседателските избори во САД, но претседателот Доналд Трамп обвини за измама...

Сѐ што треба да знаете за најкраткиот ден во годината!

Денеска е краткодневица Зошто доаѓа до краткодневица? Кои древни споменици ја прославувале зимската краткодневица и како изгледа таа од вселената? Од астрономски до културни влијанија,...

Дупјачанец: Наша единствена цел денеска е победа

Металург во денешниот дуел во Винковци ќе влезе со предност од седум гола од првиот меч во Скопје минатата сабота, во кој победи со...

Заев денеска треба да ги достави новите имиња на министри до...

Премиерот Зоран Заев попладнево се очекува да ги достави до Собранието имињата на министрите кои ќе бидат дел од новата реконструирана Влада. Предлогот на...