Ознака: девојче

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка кај...

Истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ е динамична, обемна и во неа се проверуваат сите можни факти и лица, изјави полицискиот мајор Бојана...

Полицајци, пожарникари и над 2.000 граѓани во Србија безуспешно трагаат по...

Во Србија сѐ уште е безуспешна потрагата по двегодишно девојче од Бањско поле крај Бор, Данка Илиќ, која вчера попладне изчезна крај својот дом,...

Обвинителството го чека и извештајот на Министерство за здравство за починатата...

Обдукцискиот наод, кој треба да покаже од што почина петгодишната Јана Христовска во Клиничката болница во Битола, сè уште не го добиле во битолското...

Зошто почина шестгодишното девојче во болницата во Битола треба да покажат...

Во тек е стручен надзор, а во меѓувреме се очекува извештајот од обдукцијата за смртта на шестгодишното девојче во клиничката болница во Битола, по...

Се врши истрага за смртта на девојчето во Битола, резултатите од...

ЈЗУ Клиничка болница-Битола ги извести обвинителството и полицијата со цел службено да постапат откако во болницата беше регистрирана смрт на шестгодишно девојче донесено од...

Починало шестгодишно девојче додека примало инфузија во болницата во Битола, неколку...

Шестгодишно девојче вчера почина во Клиничката болница Битола додека примало инфузија. Директорот на болницата, Александар Обедниковски, за „Макфакс“ вели дека девојчето било во нивната...

Дeвојче од Сирија спасено од под урнатините по 40 часа

Девојчето било спасено во сирискиот град Салкин, недалеку од Идлиб, а било заглавено под урнатините дури 40 часа. Бројот на загинати во Турција и Сирија...

Десетгодишно девојче спасено од под урнатини 39 часа по земјотресот во...

Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави Анадолија. Девојчето со сириско потекло било спасено...

Во Индија уапсени 28 лица за групно силување на девојче

Индиската полиција уапси 28 лица под сомнение за групно силување на 15-годишно девојче, пренесува Би-би-си. Властите во Индија го истражуваат случајот во кој девојчето било...

Девојче се удавило во базен во село Дебреште

Малолетно девојче било пронајдено удавено во базен во двор од куќа во прилепското село Дебреште. - На 20.08.2021 околу 13.00 во ОВР Прилеп, од Итна...