Ознака: „Дајмонд принцес“

Капетанот на крузерот последен го напушти бродот

Речиси еден месец откако на крузерот на американската туристичка компанија „Дајмонд принцес“ се појави епидемија на коронавирусот, капетанот Џенаро Арма го напушти бродот. Тој...

По грешка пуштиле 23 патници од крузерот без повторен тест за...

Владата на Јапонија дозволила да се симнат 23 патници од крузерот „Дајмонд Принцес“ без повторно тестирање на коронавирус по истекот на двонеделниот карантин. Јапонскиот министер...

Светските амбасади ќе ги евакуираат здравите државјани од јапонскиот крузер

Бројот на заболени од коронавирусот на крузерот во Јапонија, од вчера порасна за 70. Министерот за здравство на Кина, Кацунобу Като изјави дека направени...

Еден од македонските државјани на бродот во Јапонија е заболен од...

Потврдено е присуство на коронавирусот кај еден од македонските државјани кои се наоѓаат на бродот „Дајмонд Принцес” во Јокохама, Јапонија, соопшти МНР. Како што...

Подобро смрт од чоколадо отколку од коронавирус

Подобро смрт од чоколадо отколку од коронавирус, вели на шега американската писателка Геј Кортер, која заедно со нејзиниот сопруг се наоѓа во карантин на...

Македонските државјани на крузерот во Јокохама се во добра состојба

Амбасадата на Македонија во Токио остварила директна комуникација со тројцата македонски државјани кои се наоѓаат на бродот „Дајмонд принцес”, во Јокохама, Јапонија, информира Министерството...

На бродот во Јокохама бројот на заразени со коронавирус се искачи...

На јапонскиот крузер „Дајмонд принцес“ вкупно 130 лица се заразени со коронавирус. Бродот на почетокот на овој месец беше ставен во карантин во јапонското...

Со музика и шеги против неизвесноста во заробеништвото на „Дајмонд принцес“

Заробеништвото во мала соба без прозорци на крузер, веројатно не е одмор од соништата, но едно семејство од Австралија се обидува да се справи...

Уште еден крузер под карантин, на бродот има и Срби

Двајца српски државјани се наоѓаат на бродот „Ворлд дрим“, кој беше задржан во Хонгконг поради закана од коронавирусот, изјави српскиот министер за надворешни работи...

Луксузот исчезна за македонските државјани заробени во Јокохама

Луксузното крстарање на крузерот „Дајмонд принцес“, на кој се наоѓаат и тројца македонски државјани, поради стравувањата од коронавирусот се претвори во кошмар проследен со...