Ознака: група

Дебитантот Австралија во група со Аргентина

В година ќе се игра 47-то издание на Копа Америка, на кое 12-ти пат ќе има гостински селекции од други континенти Фудбалската репрезентација на Австралија...

Партизан во група со Манчестер јунајтед во Лига Европа

Вчера напладне во Нион беше извлечена ждрепката за составот на 12-те групи во Лига Европа (ЛЕ). ГРУПА А: Севилја, Апоел, Kарабаг, Дуделанж ГРУПА Б: Динамо К., Копенхаген, Малме,...

Неонацистичките мрежи во Германија директна закана за политичарите

Германската разузнавачка агенција за јавноста откри дека мрежа на неонацисти креирале листа на политички противници и нарачале 200 кеси за транспорт на починати лица,...

„Пробај да ми бидеш“ најново од групата „Дупер“

Групата „Дупер“ деновиве ја објави својата нова, четврта песна, со наслов „Пробај да ми бидеш“, за која музиката, текстот и аранжманот ги потпишуваат: Борис...

Македонските „Идоли“ приредија незаборавен концерт во МНТ

Цели два часа без пауза, како вистински музички професионалци, групата ОГО и Градскиот оркестар со делумна одговорност предводени од солистот, актерот Сенко Велинов, одржаа...

Додека сум свесен што е исправно за мене, нема да престанам...

Петар Младеновски, лидер на групата „Суперхикс“ Роденденскиот концерт на „Суперхикс“, со кој одбележуваат 25 активни години на музичката сцена, ќе се одржи утревечер во Младинскиот...

До групата интелектуалци од Република Грција

Драги пријатели интелектуалци од Грција, Од мое име и од името на здружението „Унија за култура на Власите од Македонија“ ви честитам на прекрасниот...

Во операцијата „Шкорпион“ разбиена криминална група

Полицијата во Босна и Херцеговина уапсила 12 лица во рамките на големата операција „Шкорпион“, во која е разбиена криминална група, која се занимаваше со...

Ангеловски: Посакувам група со Италија, но не и со Германија

Селекторот Игор Ангеловски пред утрешната ждрепка во Даблин, Ирска, вели дека не би имал ништо против група со Италија, Исланд или Велс, Израел, Естонија...

Македонија во тешка група на ракометното СП 2019

Македонската ракометна репрезентација во групната фаза на Светското првенство 2019 ќе се сретне со селекциите на Шпанија, Хрватска, Исланд, Бахреин и Јапонија. На полудиригираното извлекување...