Ознака: група

Македонскиот народ е главното обележје на Македонија

Она што е исклучително важно во следниот период, според препораките на познавачите на уставните состојби, тоа е работното тело за уставни измени да не...

Лоцирана група од Иран и Русија која ги правела лажните дојави...

Групата од Иран и Русија, која ги правела лажните дојави за бомби во Македонија, е лоцирана, се работи на вештачење на материјалите по што...

Групата на пријателство меѓу МПЦ-ОА и ИВЗ ќе разменува искуства и...

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи соопшти дека првпат се формира „Група на пријателство“ помеѓу Македонската православа црква-ОА и Исламската верска...

Разбиен балкански картел осомничен за шверц на третина од кокаинот во...

Според соопштението на Европол, во координирани акции спроведени помеѓу 8 и 19 ноември низ Европа и Обединетите Арапски Емирати, со поддршка на американската агенција...

Студот сѐ повеќе господар во битолските пензионерски куќи и станови

Здружението на пензионери во Битола е немоќно да го реши проблемот на пензионерите што сѐ уште немаат добиено огревни дрва за своите домови, иако...

Научниците открија како да ја сменат крвната група

Канадските научници за првпат ја сменија крвната група во човечки органи за трансплантација. Списанието „Сајенс трансишнал медисин“ објави начин како да се направат „универзални“...

Групата „Колдплеј“ ќе престане да снима во 2025 година

Групата „Колдплеј“ ќе престане да снима музика како бенд во 2025 година, изјави лидерот на бендот Крис Мартин, во интервју за британското Радио 2. -...

Гамбит Асеко СЕЕ, Алкалоид и Центар го поделија првото место

Во финалната група сите три екипи беа израмнети ШАХ - ЖЕНСКО ЕКИПНО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Гамбит Асеко СЕЕ, Алкалоид и Центар, сите од Скопје, се екипни...

Група во која се споделува интимна содржина од малолетни девојчиња ја...

Фотографии од малолетни девојчиња од земјава со интимна содржина, видеа на раб на порнографија се споделуваа до вчера во затворената група „Јавна соба“ креирана...

Дебитантот Австралија во група со Аргентина

В година ќе се игра 47-то издание на Копа Америка, на кое 12-ти пат ќе има гостински селекции од други континенти Фудбалската репрезентација на Австралија...