Ознака: Груби

Груби: Неделава ќе го имаме претседателскиот кандидат на ДУИ

Демократската унија за интеграција неделава ќе го објави претседателскиот кандидат. Се споменуваат повеќе имиња како можни кандидати. Се уште немаме донесено одлука. Ахмети колку...

Груби: Би било добро жена да е технички премиер

Следната недела на лидерска средба во Собранието ќе се одлучи дефинитивно за датумот на изборите, вели вицепремиерот за политички систем и односи меѓу заедниците...

Остануваме на ставот 100 дена премиер Албанец, освен ако ВМРО-ДПМНЕ не...

Доколку не се усвојат уставните измени парламентарните избори ќе се одржат во редовниот термин и ќе се примени одлуката за 100 дена Албанец премиер,...

Груби се огради од влијание за изборот на подизведувачи на „Бехтел...

Ниту Владата, ниту било која политичка партија или министер не смее, не си дозволува и нема право и никаква можност да влијае врз изборот...

Вчерашниот настан во Тетово имаше за цел да дефокусира, не е...

На вчерашниот настан видовме непотребна иконографија која нема за цел да донесе добро ни за Албанците ниту за Македoнците, особено не е добар кога...

ДУИ ќе се откаже и од Албанец премиер, само да поминат...

Нема да има предвремени парламентарни избори, ќе одиме на редовни парламентарни избори. Ако пропадне гласањето, за жал пропаднала европската иднина на нашата заедничка земја,...

Груби смета дека опожарувањето на возило на негов сосед е закана...

Вицепремиерот Артан Груби се огласи по веста дека возило, кое е на негов сосед, беше опожарено утринава околу 3.30 часот. Груби во својата изјава објавена на Фејсбук,...

Михајло Маневски со кривична за Ковачевски, Груби, Маричиќ, Бочварски и Рустеми...

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски на 30 мај поднел кривична пријава против премиерот, министри и функционери поврзани со потпишувањето на договорот со „Бехтел...

Која држава ја претставува Груби

Поранешниот министер за финансии и активен аналитичар и коментатор на актуелните политички збиднувања во земјава Џевдет Хајредини јасно става до знаење дека ова што...

Груби уште еднаш означи почеток на градба: Антикорупциска доби редактирана верзија...

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) добила редактирана верзија од Договорот со американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ за изградбата на коридорите 8 и...