Ознака: Груби

Груби: Нови пет предог-закони за коридорите, од пратениците зависи дали изградбата...

Владата на денешната седница донесе нови пет предог-закони за коридорите 8 и 10д кои ќе бидат доставени до Собранието со европско знаме. Како што...

ДКСК ќе ѝ укаже на Грковска дека вицепремиерот Груби ги користел...

Поради докази дека вицепремиерот Артан Груби ги користел службените простории на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците за партиски цели, Државната комисија...

Над 70 проценти работна сила ќе биде ангажирана за „Бехтел и...

Според посебниот закон и договорот, конзорциумот „Бехтел Енка“ е обврзан да ангажира најмалку 51 отсто од локалните ресурси, напиша на Фејсбук првиот вицепремиер и...

Груби: Ако се проневери еден денар од проектот за изградба на...

Ако се проневери еден денар од проектот за изградба на коридорите 8 и 10д на Бехтел и Енка да скапеме во доживотен затвор, рече...

Груби: Владата додели 3 милиони евра за изградба на „Качанички пат“...

Владата наменски додели 3 милиони евра, од вкупна вредност од 6 милиони евра, на градот Скопје за изградба на булеварот „Хасан Приштина“ или како...

Каде одите со овој ураган, на своите синови?, рече Меџити за...

Потпретседателот на ДУИ и предводник на „огнените“ Изет Меџити е изненаден од пораките на лидерот Али Ахмети од синоќешниот митинг на ДУИ во Чаир. -Тој...

Груби најави голем митинг на ДУИ во Чаир, Меџити вели дека...

„Ми недостигаше ваква мобилизација и еуфорија која се создава во очекување на доаѓањето на народниот лидер Али Ахмети“, напиша денеска на социјалните мрежи вицепремиерот...

Груби: Немам амбиција да бидам првиот премиер Албанец

Немам амбиција да бидам првиот премиер Албанец, туку сакам да останам запаметен како по реализацијата на проектите од коридорите 8 и 10д, односно за...

Груби: Ковачевски вети и се ракувавме дека ќе има премиер Албанец...

Артан Груби вели дека Македонија ќе има премиер Албанец, а за тоа има согласност и од актуелниот претседател на Владата и лидер на СДСМ,...

Нема повеќе време, ниту простор за калкулации, или сте за или...

Нема повеќе време, ниту простор за калкулации и измами. Или сте за Европа или сте против. Нема простор за средна зона, бидејќи нема друга...