Ознака: Груби

Груби – Агелер: Македонија нема време за губење

Потребата од уставни измени, интеграцијата на земјата во Европската Унија, реформите во земјата, политичката ситуација и процесот на ветинг, биле темите на кои разговарале...

Вицепремиерот Груби верува дека над 80 пратеници ќе гласаат за уставни...

Вицепремиер Артан Груби вечерва, 31 октомври, изјави дека ќе имало повеќе од 80 пратеници за уставните измени и дека сега е време да се...

Груби: Жените придонесоа многу со тоа што храбро и отворено ги...

За жал, сè уште има луѓе кои не научиле од тажните настани, од катастрофите на минатите војни, од ужасните дела на злите идеологии и...

Кажете ми еден успех на Груби, јас не знам, рече Бејта,...

Не сме задоволни од работата на нашите министри, Владата не направи доволно за граѓаните и затоа побаравме да функционираат партиските органи за да има...

Зендели: Засега нема интерпелација на Груби, „огнената група“ е внатрешна работа...

Беса засега нема да поднесе иницијатива за интерпелација на првиот вицепремиер во Владата Артан Груби, изјави за МИА пратеникот од оваа партија Фадил Зендели,...

Груби со честитка за Денот на независноста: Заедно ќе го продолжиме...

Заедно ќе го продолжиме патот на успесите! Нека ни е честит Денот на независноста на нашата земја!, порача првиот потпретседател на Владата и министер...

Груби: Владата од вторник ќе донесе одлука да му се вратат...

Првиот потпретседател на Владата, Артан Груби вечерва на неговата фејсбук страница објави дека за Владата одлучувачки е гласот и волјата на тетовчани, затоа од...

Охридскиот договор гради, сплотува, интегрира и обезбеди евроатлантска иднина на нашата...

Премиерот Димитар Ковачевски на својот Фејсбук профил напиша дека денеска се навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -Република С.Македонија низ годините покажа...

Груби – Ќучук: Скопје и Софија да го продолжат дијалогот за...

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со бугарскиот европратеник и известувач за Македонија во...

Груби жали поради кажаното од Димитров, Османи повикува на доблест

Откако Димитров рече дека нема целосна доверба во Османи во однос на преговорите со Бугарија затоа што се сака да се постигне договор по...