Ознака: Груби

„Жолтата куќа“ ќе биде жолт или црвен картон за вицепремиерот Груби?

Дали само индиции или цврсти докази на Хаг ќе бидат доволни за политичка одговорност Какви предизвици за поединци во државниот врв, за партијата од која...

Груби до албанската опозиција: Каде бевте кога ДУИ се бореше за...

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби, до албанската опозиција порача дека тие се слуги на изманици кои не му мислат добро на народот. - Каде бевте...

Груби нема да учествува во Комисијата за избор на работници од...

Само неколку часа откако беше избран, пратеникот од ДУИ, Артан Груби, се повлече од Комисијата која треба да ги селектира кадрите од УБК. Груби преку...

Груби: ДУИ нема да испорачува никакви фактури, Пендаровски е наш претседател

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби од прес-центарот на Собранието му ја честиташе новата функција на претседателот Стево Пендаровски и рече дека со неговиот избор...