Ознака: гордон браун

Вакцини за сите или апартхејд со вакцини?

Гордон Браун По речиси две години, на изминатиов самит на Г7, светските лидери првпат повторно се сретнаа очи в очи. Ова е првиот ваков состанок...

Браун: Светот е на работ на нова економска криза

Поранешниот британски премиер Гордон Браун предупреди дека светот е на работ на нова економска криза бидејќи владите не успеале доволно да се спротивстават на...