Ознака: Горазд Михајлов

Фаворитите се провлекоа, условно кажано помалите се сѐ поблиску до големите

ОД СТРУЧЕН АГОЛ Во однос на тактиките нема некои новитети, очигледно е дека технологијата ВАР го презема приматот и веќе нема меч да нема пенал,...

Првото коло даде јасна слика на евентуалните „фаворити“

ОД СТРУЧЕН АГОЛ На ова ЕП сѐ повеќе селекции го применуваат системот со тројца играчи во последната линија или 3-5-2, со варијации во дефанзивниот дел....

Михајлов: Борец ќе го оправда прволигашкиот статус

Во Банско условите за тренирање беа извонредни, на располагање имавме четири фудбалски терени и сѐ се одвиваше според предвидениот план, вели Горазд Михајлов, тренерот...