Ознака: Германец

Германец примил 217 ковид-вакцини, досега нема штетни последици

Германец примил вкупно 217 вакцини против коронавирус во рок од 29 месеци, иако лекарите го советувале да не го прави тоа, објави списанието „Лансет“...

Секој десетти Германец е зависник од работа

Социоекономските фактори, како степенот на образование или емотивниот статус, играат мала „или многу слаба“ улога во однос на тоа дали некој е повеќе подложен...

Германец во Скопје со нож му се заканувал на 24-годишно момче

Скопјанец на возраст од 24 години, синоќа во полиција пријавил дека по вербална расправија на булеверот Партизански одреди, едно лице се обидело да го...

Притворени Италијанка и Германец за криумчарење мигранти преку ГП Богородица

Судот им определи 30-дневен притвор на една италијанска државјанка и еден германски државјанин кои се уапсени за криумчарење мигранти преку граничниот премин Богородица. Според информациите...

Германец платил двојно поскапо кафе од сопругата Хрватка

Во некои ресторани во Хрватска цените за угостителските услуги зависат од јазикот на кој се прави нарачката. Оваа честа практика на хрватските угостители, да...

Германски државјанин што се барал со потерница живеел со лажен идентитет...

Педесет и петгодишен Германец кој германската полиција го бара за набавка на 700 килограми кокаин деновиве бил приведен во земјава. Како што јави МВР, германскиот...