Ознака: Гази Баба

Во парк шумата Гази Баба било пронајдено лице кое барало помош

Во парк шумата Гази Баба, вчера по полноќ било пронајдено лице кое барало помош, по што полициски службеници излегле на местото и констатирале дека...

Градоначалникот на Гази Баба пријавил обид за удирање на неговиот автомобил...

Градоначалникот на општината Гази Баба, Бобан Стефковски во МВР пријавил дека лице со автомобил „ауди“ се обидело да удри во возилото со кое се...

Стефковски: Данела Арсовска не ја говори вистината и ги манипулира граѓаните!

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, со реакција на тврдењето на Град Скопје, дека нема да дозволат да се гради во Керамидница. - Данела Арсовска...

Град Скопје: Еден квадрат нема да дозволиме да се изгради од...

Еден квадрат нема да дозволиме да се изгради од предвиденото бетонско чудовиште кое општина Гази Баба планира да се изгради во населбата Ќерамидница, истакнаа...

Родители тврдат дека дете напуштило градинка без да биде забележано, МТСП...

Група родители преку писмо до јавноста тврди дека двегодишно дете во вторникот накратко ја напуштило градинката „Детска радост“ во Автокоманда без да биде забележано,...

Стефковски побара од Град Скопје да ги вратат старите имиња на...

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски утрово поднесе Иницијатива до Град Скопје за враќање на старите имиња на улиците во општина Гази Баба. За...

Авантура со совладување пречки на „ОЦР Скопје“ го качи адреналинот на...

Качување по јаже, прескокнување преку дрвен ѕид, носење вреќи наполнети со песок, ползење по кал, фрлање копје, совладување стрмен терен беа само дел пречките...

Адреналинска трка со совладување пречки на „ОЦР Скопје“ ќе се одржи...

Голем е бројот на тркачи што сакаат да ја разбијат монотонијата на трчањето и да ги проверат силата и потенцијалот на своето тело, па...

Учениците од Гази Баба од социјално загрозени семејства нема да плаќаат...

Нула трошоци за учество на екскурзии за ученици од социјално загрозени семејства е новиот проект што почна да се реализира во општината Гази Баба. Како...

Макстил донира мултифункционален парк со детско игралиште и опрема за вежбање...

Макстил донира изработка и реквизити за првиот мултифункционален парк со детско игралиште и опрема за вежбање во општина Гази Баба. На површина од 2000...