Ознака: владини функционери

Платите нема да се зголемат за 78 проценти, разгледуваме можност за...

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и...

Филипче: Тврдам дека не се вакцинирани владини функционери

Министерот за здравство, Венко Филипче, на седницата за пратенички прашања, одговарајќи на прашање на паретник од партијата ВМРО-ДПМНЕ, ги отфрли обвинувањата дека владини функционери...

Двајца поранешни владини функционери под истрага за злоупотреба на службена положба

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по кривична пријава, донесе наредба за спроведување истражна постапка...