Ознака: Виктор Димовски

Димовски не е на седницата за Онишченко

Во Собранието попладнево продолжи затворената седница на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и Агенцијата за разузнавање, посветена...

Димовски треба да реферира за „Онишченко“ на затворена владина седница, АНБ...

Наскоро треба да биде именуван нов директор на АНБ, Димовски треба да замине на амбасадорска позиција во Франција На затворена владина седница денеска се очекува...

Ковачевски: Ќе се именува нов директор на АНБ

Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека очекува најверојатно утре на владина седница директорот на АНБ Виктор Димовски да даде извештај на затворена седница на Влада...

Пратениците ги оставија телефоните и чантите – седницата на Комисијата за...

Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски побара денешната седница на собраниската Комисија за надзор на работата на безбедносните служби на која...

Димовски е најповикан да одговори за пасошот на Онишченко и в...

Претседателот на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност и на Агенцијата за разузнавање Љупчо Пренџов за МИА изјави дека...

Димовски: Селекцијата на кандидатите за прием во АНБ е направена со...

Селекцијата на кандидатите за прием во Агенцијата за национална безбедност (АНБ) е направена со мнозинство, работевме во согласност со постојната законска регулатива, рече директорот...

Димовски: УБК заминува во историјата, денеска е првиот работен ден на...

УБК заминува во историјата, денеска е првиот работен ден на Агенцијата за национална безбедност, според современите европски модели во служба на граѓаните и интересите...

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен секретар во Министерството за...