Ознака: брнабиќ

Апсолутно не ме интересираат резолуциите на Европскиот парламент, истакна Брнабиќ

Српската премиерка во заминување и кандидат за нов спикер на српското Собрание, Ана Брнабиќ, денеска изјави дека ќе се залага за подобри односи со...

Брнабиќ вели дека е лага оти Вучиќ ја префрлил вината на...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека е лага оти претседателот на Србија, Александар Вучиќ, целата вина за крвопролевањето во Бањска ја префрлил на...

Српската опозиција со врева ја спречува седницата на Парламентот, и покрај...

Со извици „крадци, крадци“, свирежи и врева, опозиционерите кои се организатори на протестот на Србија против насилството денеска се обидоа да спречат почеток на...

Брнабиќ по силното невреме во Србија: Приритет за санација се домаќинствата...

Српската премиерка Ана Брнабиќ соопшти дека за време на невремето што ја погоди земјата, делумно или целосно се уништени речиси 12.000 станбени објекти. При денешната...

Курти бара имплементација на договорот од Охрид, а Брнабиќ формирање на...

Премиерот на Косово, Албин Курти денеска побара целосна имплементација на договорот Белград – Приштина за нормализација на односите, додека српската премиерка Ана Брнабиќ се...

Ковачевски прошета покрај Сава во Белград со Вучиќ и Брнабиќ

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва заедно со претседателот на Србија Александар Вучиќ и со премиерката Ана Брнабиќ ја започна својата официјална посета на Белград со...

Брнабиќ на Бербок: Ова е неверојатно ниво на апсурд, врз кои...

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ реагираше на изјавата на шефицата на германската дипломатија Аналене Бербок дека е неприфатливо испраќањето српски сили на Косово, јави...

Курти не донесе на работ на војна, блиску сме до одлуката...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, во врска со настаните на Косово, оцени дека ситуацијата на Косово е на работ на вооружени конфликти и изрази...

Срамна e реакцијата на ЕУ, Србија нема да учествува на Самитот...

По ваквата срамна изјава на ЕУ, само уште една во низа, Србија веќе нема никаква потреба да учествува на самити за Западен Балкан. ЕУ...

Во инцидентите во Белград повредени 10 полицајци, извести Брнабиќ

Српската премиерката Ана Брнабиќ по одржувањето на прошетката на „Еуропрајд“ во Белград, на вонредна прес-конференција изрази благодарност до мнозинството граѓани на Србија за покажаната...