Ознака: бред пит

Бред Пит по 30 години конечно доби „оскар“ за глума!

Првата главна улога Пит ја добива во 1988 година во југословенскиот филм „Темната страна на сонцето“, каде што глуми син на Милена Дравиќ. За...

Брет Пит се шегуваше за импичментот, а Хоакин Феникс се осврна...

Бред Пит по повод добивањето на својот прв „оскар“, во неделата ја забавуваше публиката, при што на своите коментари им даде политичка нота. - Ми...

„Ад астра“ со Бред Пит пристигнува во домашните кина

Филмот „Ад астра“ со Бред Пит пристигнува во домашните кина на 19 септември. Тоа е еден од најисчекуваните филмови оваа година. На ова патување...

Пит и Ди Каприо посакуваат уште една нова соработка

Најновиот филм на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“ премиерно е прикажан на Канскиот филмски фестивал. Леонардо ди Каприо, Бред Пит и Маргот Роби...

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ...

Својата прва улога во професионалната кариера Бред Пит ја оствари во црногорскиот филм „Темната страна на сонцето", во кој глумеше заедно со Милена Дравиќ. Српската...

Полтроу: Бред му се закани на Вајнстин дека ќе го убие...

Актерката Гвинет Полтроу при гостување во Шоуто на Хаурад Штерн, изнесе детали за инцидент од 1995 година меѓу нејзиното тогашно момче Бред Пит и...