Ознака: бред пит

Бред Пит во здолниште на премиерата на новиот филм

Бред Пит, каде и да се појави предизвикува голем интерес, а на неодманешната промоција на неговиот најнов филм „Воз куршум“ (Bullet Train ) во...

Бред Пит и Луис Хамилтон заедно во тркачки филм

Славниот холивудски актер Бред Пит и светскиот првак во Формула 1 Луис Хамилтон ќе ги здружат силите во новиот тркачки филм кој треба да...

Бред Пит снима сцени од новиот филм „Вавилон“

Холивудската ѕвезда Бред Пит, зад кого е речиси 35-годишно занимавање со подвижните слики, вели дека сѐ уште ужива во снимањето филмови. Педесет и седумгодишниот оскаровец...

Бред Пит, Харисон Форд и Хали Бери презентери на „оскарите“

Годинашното доделување на „оскарите“, 93-то по ред, ќе се одржи на 25 април, а на листата на презентери се големи имиња од филмската и...

Љубовниот тријаголник на Пит, Потуралски и нејзиниот сопруг го заинтересира светот

По објавувањето дека Бред Пит е во врска со германската манекенка Никол Потуралски, која е во отворен брак со шеесет и осумгодишниот бизнисмен Роланд...

Бред Пит забележан со новата девојка Никол Потуралски на одмор во...

Новата девојка на Бред Пит е дваесет и седумгодишната Никол Потуралски, германска манекенка со полско потекло. Според многумина, Никол многу наликува на актерката Анџелина...

Брет Пит добил неочекувана помош кога пристигнал во Лос Анџелес со...

Бред Пит имал само 325 дилари кога пристигнал во Лос Анџелес со цел да успее во Холивуд. Кантри пејачката Мелиса Етериџ верувала во него...

Бред Пит ја убеди Џенифер да се врати во серијата „Пријатели“

По сѐ изгледа познатиот холивудски актер Бред Пит во животот на неговата бивша сопруга Џенифер Анистон, со која од скоро е повторно заедно, има...

Трамп удри по „Паразит“, а не му се допаѓа ниту Бред...

Американскиот претседател Доналд Трамп ја изрази својата одбивност кон јужнокорејскиот филм „Паразит“ на режисерот Бонг Џун-хо, на митингот одржан  синоќа во Колорадо. Додека Трамп...

Приказна за Бред Пит, Борис Ничов и ресенско Подмочани

По распуштањето на Собранието и пред претстојните избори за негови нови пратеници, ред е за едно мало пишувачко интермецо, како понуден одмор од бурната,...