Ознака: Бон

Бон на Шортс против Стразбур за пласман на фајналфор-турнирот

Шпанија сигурно ќе има два тима на фајналфор-турнирот, откако две четвртфинални двојки се составени со екипи од таа земја, меѓу кои и актуелниот победник...

Човечка глава пронајдена пред судот во Бон, уапсен осомничен за убиство

Отсечена човечка глава е пронајдена вчера пред зградата на судот во западниот германски град Бон. - Случајни минувачи во раните вечерни часови ја алармирале полицијата...

Mеридијани

Отава - Трагичниот биланс на најсмртоносното масовно пукање во историјата на Канада порасна на 22 убиени, додека полицијата и натаму се обидува да го...

Продадена зградата на амбасадата на поранешна Југославија во Бон

Земјите наследнички на СФРЈ ја продадоа зграда на амбасадата на поранешна Југославија во Бон за околу 3,7 милиони евра, според новинската агенција СТА, повикувајќи...