Ознака: Богомила

Обвинителство со истрага за убиство во Богомила

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес донел наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен жител на Богомила осомничен за кривично дело „убиство“. Осомничениот, како...

Пронајден мртов маж кај Богомила, телото предадено на обдукција

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес изврши увид на спореден пат во селото Богомила, каде што беше пронајдено тело на починато машко...

Регионалниот пат од село Теово до Богомила во прекин во следните...

Регионалниот пат од село Теово до Богомила од денес во наредните 30 дена ќе биде во прекин секој ден во периодот од 10 до...