Ознака: Бит пазар

Обид за убиство на скопски Бит Пазар, петмина повредени

СВР Скопје до надлежното Обвинителство денеска поднело кривична пријава за обид за убиство против пет лица. Настанот се случил на 8 март, околу 19...

Спасовски: Никој не смее да узурпира нечија сопственост, приведени две лица...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска соопшти дека две лица се приведени поради обидот за узурпација и диво градење зад поликлиниката Бит Пазар. Како...

Три автомобили изгорени кај Бит-пазар

Три автомобили се изгорени во близина на клучката кај Бит-пазар. Полицијата врши увид за да се открие како избувнал пожарот на паркираните автомобили. Пожарот е...

Претрес на Бит Пазар, приведен дилер на дрога

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, вчера (6 март), го лишиле од слобода Ј.И.(28) од Скопје, информираат од МВР и...

Приведени двајца дилери на Бит Пазар

Полицијата рано утринава привела двајца дилери на подрачјето на Бит Пазар, соопштија од МВР. На 08.01.2022 во 03,30 часот на подрачјето на Бит Пазар од...

Запленети околу 2000 парчиња пиротехнички средства на Бит Пазар

Вчера полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и плициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција...

Отворен реновираниот Бит-пазар – инвестиција вредна 250 милиони денари

Реновираниот центар Бит-пазар прераснува во најголемиот пазар во државата, место каде што може да се најде сѐ на едно место, беше истакнато на денешниот...

Контролори нападнати во автобус кај Бит Пазар

Во скопската полиција било пријавено дека вчера во утринските часови, на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, биле натепани двајца контролори. Според пријавата,...

Скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници...

Ограбена бензинска пумпа на Бит-пазар

Вчера, во 4.28 часот, во СВР Скопје, И. И. (32) пријавил дека на бензинска пумпа на подрачјето на Бит-пазар две лица со закана одзеле...