Ознака: Бил Гејтс

Бил Гејтс: Луѓето би можеле да работат само три дена во...

Мултимилијардерот Бил Гејтс верува дека брзиот напредок на вештачката интелигенција ќе им овозможи на луѓето да ја намалат работната недела на само три дена,...

Бил Гејтс сака да го продлабочи партнерството со Јужна Кореја во...

Американскиот бизнисмен и филантроп Бил Гејтс денеска ја повика Јужна Кореја да придонесе за зголемување на меѓународните напори за спречување на заразни болести како...

Бил Гејтс се откажува од своето богатство, ќе испадне од листата...

Ко-основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс најави дека ќе се откаже од своето огромно богатство и дека ќе испадне од листата на најбогати луѓе во...

Најбогатите начекаа да ги „клоцаат“ криптовалутите додека се паднати

Бил Гејтс ги предводи милијардерите што „удрија“ по криптовалутите додека тие се соочуваат со пад на вредноста при кризата на пазарот, согледувајќи ја ваквата...

Гејтс: Следната пандемија може да го уништи човештвото

Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе во светот, рече дека ковид му дал шанса на светот да се подготви за идните пандемии, особено оние...

Бил Гејтс вели дека има среќа што е вакциниран, откривајќи оти...

Еден од најбогатите луѓе на светот Бил Гејтс е позитивен на коронавирусот. Не е јасно дали Гејтс, кој досега донираше милиони за борба против...

Бил Гејтс: Сам сум во вила со18 бањи

Бизнисменот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, во интервју за „Сандеј тајмс“ зборуваше за приватните детали од бракот и разводот со...

Бил Гејтс: Паметните телефони да се заменат со електронски тетоважи

Коосновачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, смета дека со новата технологија ќе бидат заменети паметните мобилни телефони, а станува збор за електронски тетоважи.Електронските тетоважи се...

Гејтс апелира за побрза дистрибуција на вакцините во случај на нова...

Милијардерот и коосновач на „Мајкрософт“ Бил Гејтс на конференцијата во Минхен предупреди дека светот чека нова пандемија по коронавирусот. Како што напомена, таа епидемија...

Пакистан го награди Бил Гејтс за ублажувањето на сиромаштијата и на...

Пакистан го награди коосновачот на „Мајкрософт“, милијардерот Бил Гејтс, со второто највисоко цивилно признание Хилал-е-Пакистан, за ублажување на сиромаштијата и неговата посветеност на искоренувањето...