Ознака: Билал Касами

Првично беше разговарано да биде Таравари, но не е исклучено јас...

Ако Арбен Таравари остане на ставот дека не е заинтересиран да биде кандидат за претседател на државата, тогаш таа трка, за коалицијата на опозициски...

Општина Тетово поднесе кривична пријава за Теута Арифи, Касами обвини за...

Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами објави дека општината поднела кривична пријава против поранешната градоначалничка Теута Арифи за еден предмет на експропријација. Тој ја обвини...

Касами: Долгот на општина Тетово ќе биде видлив преку монитор на...

Градоначалникот на општина Тетово, Билал Касами одржа прес-конференција на која објави детали околу долговите на локалната самоуправа, како што најави на седницата на Советот....

Касами: Видеото на Реџепи е снимено под притисок

Не е важно што ќе се случи со седницата, власта е делигитимирана, вели лидерот на Беса, Билал Касами, и обвинува дека власта се користела...

За Ахмeти најважен е консензусот за датум, Касами смета дека избори...

За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, важно е да се има консензус од сите политички партии за одредување на датумот за претстојните избори, а...

Пендаровски се сретна со Касами

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска се сретна со претседателот на политичката партија Движење Беса, Билал Касами. -На средбата се разговараше за севкупните политички состојби во Република...

Касами: Партиите да работат граѓаните да имаат можност да се изјаснат...

Билал Касами, лидер на крилото на БЕСА која е во опозиција по лидерската средба во Клубот на пратениците изјави дека го поздравуваат договор во...