Ознака: берзи

Скокна цената на пченицата на берзите во САД

Цените на пченицата денеска на берзите експресно пораснаа откако Русија се повлече од учеството во Иницијативата што гарантираше безбеден извоз на житарки преку Црното...

Забележителен пад на Волстрит, европските и на азиските берзи

Веста за повторниот неуспех да се постигне договор меѓу администрацијата на Бајден и републиканското мнозинство во Конгресот за зголемување на државното задолжување имаше негативно...

Најголем пад на еропските берзи во изминатите седум месеци

На европските берзи денеска наутро цените на акциите паднаа на најниско ниво во изминатите седум месеци, бидејќи инвеститорите стравуваат од натамошна ескалација на тензиите...

Поради политичката криза во Италија пад на еврото и европските берзи

Европските пазари денеска продолжија да губат на вредност, а и еврото продолжи да паѓа, како резултат на политичката криза во Италија каде претседателот Серџо...