Ознака: баскет

Србија шести пат на тронот

СП ВО БАСКЕТ Србија во драматична завршница ги совлада САД со 21-19 во финалето на Светското првенство (СП) во баскет 3х3, во Виена (Австрија), иако...

Во Кисела Вода се одржа турнир во баскет „три на три“

Со поддршка од Општина Кисела Вода, а во организација на КК Ангели од Кисела Вода, во спортската сала „Независна Македонија“, изминатите три дена (петок,...