Ознака: Барбери

Наоми Кемпбел заштитно лице на новата колекција на „Барбери“

Британската манекенка Наоми Кемпбел е заштитно лице на новата колекција на модната куќа „Барбери“, наречена „Монограм на летото“. Колекцијата содржи бикини со ленти, панталони со...

„Барбери“ запали облека вредна 28 милиони фунти

Луксузниот британски моден бренд „Барбери“ изгоре облека и модни додатоци во вредност од 28 милиони фунти, пишува британскиот весник „Тајмс“. Раководството на брендот соопшти дека...