Ознака: ахмети

ДУИ оди кон пречекорување на црвените линии на демократијата

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само...

Ахмети рече оти не може секој да добие мандат за да...

Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој следи следната година на локалните избори, истакна Али Ахмети, лидер на Демократската унија за...

Ахмети го честита 24 мај – Денот на Св. Кирил и...

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети со објавата на својата Фејсбук страница го честиташе 24 мај - Денот на светите браќа Кирил и Методиј. -Секој народ...

Таравари демантира дека вчера имал тајна средба со Ахмети, на која...

Претседателскиот кандидат на албанската опозициска коалиција „Вреди“, Арбен Таравари преку соопштение ја демантира веста објавена од албанскиот „Топ-ченел“ оти вчера тајно се сретнал и...

Османи официјално промовиран како кандидат за претседател

Демократската унија за интеграција вечерва во Скопје ја одржа Конвенцијата за промоција на кандидатот за претседател Бујар Османи. Свои обраќања имаа претседателот на ДУИ, Али...

Ковачевски, Заев и Ахмети во Скопје разговарале за европскиот фронт и...

Премиерот Димитар Ковачевски и актуелен лидер на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети и поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев имале средба...

Ахмети смета дека за разлика од Рама, Курти се меша во...

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, гостувајќи во емисијата „Топ стори“, на албанската Топ чанел, синоќа изјави дека премиерот на Косово, Албин...

За Ахмети, изминатава година треба да се запамети по најголемиот инфраструктурен...

Во последните моменти од годината што ја оставаме зад нас, заедно ги одбележуваме успесите, предизвиците и тешкотиите со кои се соочивме и успешно да...

Николоски тврди дека има докази за тајна комуникација меѓу Груевски, Ахмети,...

Доколку пројдат уставните измени под бугарски диктат, а нема да пројдат, ве уверувам дека за најмногу шест месеци потоа ќе следи бугарско вето заради...

Таравари: Предлогот на Ахмети за оставки на министрите е несериозен, во...

Предлогот на Али Ахмети е несериозен во вака сериозен момент кога се работи за евроинтеграциите и засега нема да се разгледува во партиските тела,...