Ознака: амбасада

Агелер: Правниот тим на Амбасадата ги разгледува измените на КЗ, лично...

Правниот тим на американската Амбасада ги разгледува измените во Кривичниот законик, јас лично не сум ги видела, така што не можам да ги коментирам,...

Американската амбасада за посетата на Курти: Настаните ги видовме како бескорисни

Амбасадата на Соединетите Американски Држави (САД) во Скопје не гледа за неопходно да ја коментира посетата на премиерот на Косово, Албин Курти на Скопје...

Амбасадата на Русија одбележа 1 Август, Денот на сеќавањето на руските...

Со панихида и полагање на цвеќиња денеска на рускиот крст на Германските гробишта во Прилеп, Амбасадата на Руската федерација го одбележа 1 Август, Денот...

Нова донација за Крива Паланка од Амбасадата на Кина, Џанг Ѕуо...

Амбасадорот на НР Кина, Џанг Ѕуо, денеска беше во официјална посета на Општина Крива Паланка, при што оствари средба со градоначалникот Сашко Митовски, по...

Крвав коверт испратен и до амбасадата на Украина во Атина –...

Амбасадата на Украина во Атина, рано утрово примила крвав коверт, а според портпаролот на укранското МНР Олег Николенко, адресата на испраќачот е идентична со...

Реакција на Амбасадата на САД по барањето на Русковска: Ова е...

Амбасадата на САД е вложена во унапредување на владеењето на правото во земјава и ги поддржува напорите на властите и на правосудството за обезбедување...

Брнз: САД отсекогаш го поддржувале пристапувањето на Македонија во ЕУ

Кога се работи за пристапувањето во ЕУ тоа е разговор кој треба да го водат Македонија и Унијата, а Вашингтон отсекогаш го поддржувал пристапувањето...

МНР: Нашата Амбасада во Атина е во контакт со грчките власти...

Амбасадата на Македонија во Атина оствари комуникација со официјални претставници на надлежните институции на грчкиот остров Миконос, од каде е добиена информација за тројца...

Амбасадорката на Шведска во посета на Битола

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски денес имаше средба со амбасадорката на Кралството Шведска, н.е. Кристин Форсгрен - Бенгтсон. На средбата, градоначалникот Коњановски ја информираше...

Антонов: Руската амбасада во САД е блокирана, во Вашингтон одбиваат средби...

Амбасадорот на Русија во САД Анатолиј Антонов денеска изјави дека амбасадата во Вашингтон „се наоѓа под блокада“, сметките на дипломатско-конзуларните преставништва на Русија во...