Ознака: ад есм

Продолжува грејната сезона поради временските услови

АД Електрани на Македонија информира дека за утре се создадени услови за испорака на топлинска енергија. - Ги информираме потрошувачите приклучени на системот за централно...

Потпишана спогодба за линерано покачување на платите во АД ЕСМ за...

Во пресрет на празникот на рударите, 28 август, денеска во „РЕК“ Битола првите луѓе на АД ЕСМ, Васко Стефанов и на Синдикатот на АД...

Васко Стефанов назначен за нов генерален директор на АД ЕСМ

Во просториите на АД ЕСМ денеска се одржа примопредавање на должноста генерален директор. Новоименуваниот генерален директор Васко Стефанов ја презеде функцијата од досегашниот генерален...

ЕСМ го зголеми производството, можно е намалување на цената на струјата

АД ЕСМ соопшти дека во првите два месеца од годинава во целост го исполнила планот за производство. Во капацитетите на компанијата се произведени вкупно...

АД ЕСМ го зголеми производството за 26 отсто во споредба со...

АД ЕСМ денеска соопшти дека го зголеми производството на електрична енергија за 26 отсто за 11-те месеци годинава во споредба со истиот период лани. Од...

ЕСМ од сопствено производство изминатото деноноќие целосно ги задоволи потребите за...

АД ЕСМ во текот на изминатото деноноќие произведе 11.335 мегават часови електрична енергија. Во термоелектраните се произведени 8.824 мегават часови, а во хидроелектраните и...

Регионалната соработка за справување со енергетската криза ќе се спроведува преку...

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, учествуваше на самитот на иницијативата „Отворен Балкан” во Белград, на тркалезната маса посветена на справувањето со енергетската...

АД ЕСМ спроведе голема еко акција

По повод Светскиот ден за заштита на животната средина вработените во АД ЕСМ, во сите подружници, учествуваа во големата еколошка акција за уредување, зазеленување...

ЕСМ: Одлуката на Регулаторна е на линија со нашите заложби корекцијата...

АД ЕСМ го поздравува фактот што Регулаторната комисија за енергетика одлучи покачувањето на цената на електричната енергија да биде во минимални рамки и едноцифрено....

Ќе се распише меѓународен тендер за набавка на јаглен за работа...

Утре ќе биде објавен меѓународен јавен повик за набавка на јаглен за работа на еден блок во РЕК „Битола“ и за продолжување на работењето...