Ознака: автокамп

Полицијата пронајде дрога во автокамп на брегот на Охридското Езеро

Триесет и седумгодишниот Ф.Б. од Скопје, вчера е лишен од слобода во СВР Охрид откако кај него била пронајдена дрога, соопшти МВР. -При преглед извршен...

Кривична против стружанец кој изградил автокамп без одобрение

Полицијата од Струга поднесе кривична пријава против 50-годишниот Б.К. од селото Калишта, струшко, поради бесправно градење. -Во текот на 2019, на подрачјето на Струга, пријавениот...