Ознака: авантуристичка трка

Во Австрија почна најтешката авантуристичка трка

Со истрел од старо оружје во центарот на Салцбург, во неделата почна 10-то јубилејно издание на „Ред булс икс-Алпс“, најтешката авантуристичка трка на планетата....