Ознака: ΙИзраел

Галант: Повикот на обвинителот на МКС е срамен обид да се...

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант денеска изјави дека повикот на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд да се издаде налог за апсење по...