Разбојник ограбил  аптека во скопската населба Аеродром.

Според информациите на МВР, вчера во 21:44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул. Јане Сандански едно лице ѝ се заканило на вработената и украло пари.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.