Фото: З.A.

На улицата „Маршал Тито“ во Кичево, вчера околу пладне бил нарушен јавниот ред и мир откако Ш.И. (61) со остар предмет физички го нападнал Д.С. (55). Двете лица се жители на Кичево.

– При овој напд Д.С. се здобил со телесни повреди, што е констатирано и при прегледот извршен во кичевската општа болница. По документирање на случајот, ПС Кичево ќе поднесе соодветна пријава против лицето Ш.И. – информира Стефан Димоски од СВР Охрид.

З.А.