Денеска во раните утрински часови во тетовската полиција било пријавено дека настанал пожар во помошен објект до куќа во тетовското село Жилче.

Во објекот почината била пронајдена 80-годишната Р.Ѓ. од ова село.

Пожарот, кој го пријавил нејзиниот 44-годишен син, бил целосно изгаснат од тетовската Територијална противпожарна единица.

На местото на настанот бил извршен увид од Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово.